Mis on Terve Valgamaa?

Sihtasutuse Terve Valgamaa eesmärk on leida head inimesed, kellega ühiselt aidata ja luua paremaid võimalusi Valgamaa elanike tervishoiu tagamiseks ja arendamiseks.

Möödunud projektid

Valga Haigla ostis annetajate abiga kolposkoobi

Läinud nädalal lõppes annetusprojekt kolposkoobi soetamiseks Valga haiglale. Projekt kestis 188 päeva ja selle aja jooksul koguti kokku 775 eurot. Kui alguses oli plaanis osta uus 4500 eurot maksev aparaat, siis hiljaaegu avanes võimalus osta kasutatud Ceal Zeiss kolposkoop hinnaga 1200 eurot. 

„Kuna kolpskoopi  oli haiglal väga vaja ning pakkumine oli väga hea, siis otsustas SA Terve Valgamaa ja AS Valga Haigla kasutatud kolposkoobi kasuks,“ kommenteeris SA Terve Valgamaa  juhatuse liige Ivar Unt.

Kolposkoobi ostu panustas SA Terve Valgamaa heade annetajate abiga kogutud 775 eurot ja ülejäänud puuduoleva summa ehk  maksis AS Valga Haigla. Kolposkoop on mõeldud emakakaela uurimiseks, et avastada varases faasis muutused ja seega ennetada emakakaelavähki. Suurimateks annetajateks, kes lubasid oma nime avalikustada, on Sten Tikk, Ester, Külliki Siilak, Kalev Härk, Monika Morel, Timo Arbeiter ja Margus Lepik.

„On hea meel tõdeda, et meil on nüüd maakonnas oma annetusportaal, kus saame koguda vahendeid  Valgamaa tervishoiu hüvanguks. Esimene õnnestunud projekt oli ultraheliseade ja nüüd kolposkoop günekoloogia osakonnale. Oleme kaasajastanud meditsiini kvaliteeti maakonnas ja loonud paremad tingimused turvalisemaks ja kvaliteetsemaks teenuseks. Aitäh kõigile abilistele ja annetajatele, ilma teie panuseta poleks see võimalik olnud.“ lisas Ivar Unt.

Lisainfo Ivar Unt, 5284217, e-post ivar.unt@gmail.com